Vision Board Reimagined™ visioonitahvli loomise õpetus

 

Mis on visioonitahvel ja kuidas see sind aidata saab?

Hästi lühidalt öeldes on visioonitahvel visualiseerimise tööriist - kollaaž piltidest, sõnadest ja sõnumitest, mis sümboliseerivad eesmärke, mida tahad saavutada, ja unistuste elu, milleni soovid jõuda.

Kui kõik su unistused, eesmärgid ja positiivsed sõnumid on kogutud kokku ühte kohta, mida näed tihti, annab see sulle kõigest selge ülevaate, aitab hoida fookust ja töötada asja kallal nii teadlikult kui alateadlikult.

Visioonitahvli loomine on kasulik mitmes mõttes. See aitab selgeks mõelda, meeles hoida ja ellu kutsuda, mida tahad saavutada ja omada, kuidas soovid ennast tunda ja milline inimene olla.

See omakorda aitab kasvatada ka enesekindlust ja tahtejõudu. Ükskõik, kas vajad natuke enese häälestamist, lisamotivatsiooni või leevendust ärevusele - visioonitahvel aitab püsida õigel rajal.


Mida peaks visioonitahvel sisaldama? 

Esimene reegel on, et reegleid pole. Tee seda, mis tundub sulle õige ja mis töötab just sinu jaoks kõige paremini. Aga kui sa vajad natuke ideid ja inspiratsiooni, siis selleks puhuks on meil loomulikult mõned soovitused.


Milliseid teemasid kajastada?

Visioonitahvel võib esindada kõikvõimalikke eluvaldkondi tervisest, karjäärist, rahast, suhetest, kodust, hobidest ja enesearengust kuni reisimiseni. Ja need on ainult mõned kõige tavalisemad näited. Niisiis sa võid lisada kõike, mis on sinu jaoks oluline. 

Su tahvel võib olla üsna võrdne kombinatsioon erinevatest teemadest või keskenduda näiteks ainult ühele teemale. Saab isegi nii, et sul on igaks eluvaldkonnaks eraldi tahvel (näiteks perekonna- või karjääritahvel), kui tahad mitme teemaga tõeliselt süvitsi minna.

Lisaks piltidele võid sinna lisada kõike, mis sind inspireerib ja tekitab head tunnet - tsitaate, sõnu, affirmatsioone jms. Selle jaoks oleme me loonud eraldi motivatsioonikaardid. Täpsemalt saad nende kohta uurida meie veebipoest boldtuesday.com

Samuti oleme lisanud mõned tühjad kaardid, et saaksid vajadusel ise natuke kirjutada või joonistada, kui tahad kajastada midagi väga spetsiifilist, mida meie pildipakis ei leidu.


Kui palju eesmärke valida?

Lühike vastus - nii palju, kui sul fookust ja tähelepanu jagub.

Me oleme näinud paljusid visioonitahvleid ja eesmärkide hulk on varieerunud päris kõvasti - vähim on olnud 3 ja enim lausa 60 (vau!). Hea keskmine on ligikaudu 6 ja 18 vahel. See, kui paljudega sa korraga tegeleda suudad, sõltub nii su eesmärkidest kui enda tähelepanust. Kaante sees on küll 18 taskut, kuid kindlasti ei proovi me vihjata, et see oleks kuidagi “õige” number. Pigem soovime, et sul oleks natuke vaba ruumi ka motivatsioonikaartide julgustavatele sõnumitele. 

 Samm-sammuline juhis

 1. Võta aega ja loo õige meeleolu.
  Pane telefon lennurežiimile ja tee kalendrisse paaritunnine vaba auk. Põhiline, et sul oleks piisavalt aega! Pane mängima oma lemmikmuusika, süüta küünal ja vala endale klaasike midagi mõnusat.
  Veel üks idee on korraldada pidu - kutsu külla mõned lähedased sõbrad, et saaksite visioonitahvli tegemise käigus üksteisele toetust ja inpiratsiooni anda. Ja niiviisi terve protsessi veel lõbusamaks muuta.

 2. Mõtle oma tulevikule - mida tahad näha-teha, mida omada ja kelleks saada.
  Sinu unistused ei saa kunagi olla valed. See on põhiline. Niisiis need ei saa olla ei liiga materiaalsed ega spirituaalsed, liiga suured ega väikesed. Võid teha meditatsiooni, et klaarida oma mõtteid - lihtsalt tunneta, mida sa oma ellu kõige rohkem tahad ja vajad. Võid inspiratsiooniks ka niisama kaarte segada ja läbi lapata - võibolla mõni neist meenutab sulle midagi olulist, mille oled vahepeal ära unustanud?
  Kui soovid siin etapis pisut märkmeid teha, siis oleme selleks ingliskeelse paberjuhendi lõppu vaba ruumi jätnud.

 3. Vali välja visualiseerimiskaardid.
  Tunneta, millised kaardid “kõnelevad" sinuga kõige rohkem. Võta endale rahulikult aega. Võibolla mõned kaardid lihtsalt tunduvad õiged, isegi kui sa pole päris kindel, millist unistust või eesmärki need esindavad. Ära jäta neid kohe kõrvale, vaid proovi mõelda, mida need pildid sulle sümboliseerivad.
  Oleme pakki lisanud mitmeid üsna otsekoheseid ja selge sõnumiga pilte, aga ka mõningaid abstraktsemaid, mis jätavad rohkem tõlgendusruumi.

 4. Kirjuta kaartide tagaküljele oma mõtted.
  Kui oled oma kaardid välja valinud, soovitame tagumistele külgedele kirjutada kommentaarid, et mäletaksid ka paari kuu või aasta pärast, mida sa konkreetset kaarti valides mõtlesid ja millist eesmärki, unistust või harjumust silmas pidasid.
  Lisaks võid sinna kirjutada tähtaja või sammud, kuidas plaanid eesmärgini jõuda, või isegi väikese affirmatsiooni (näiteks: Ma usun, et ma väärin oma unistuse täitumist). Tee seda, mis sind kõige rohkem motiveerib.

 5. Paiguta kaardid visioonitahvlile ja libista taskutesse.
  Sea kaardid sellisesse paigutusse, mis tundub sulle loogiline ja inspireeriv. Võibolla soovid panna valdkonnad jooksma ridadesse või veergudesse? Võibolla on sinu jaoks hoopis loogiline eesmärgid kronoloogiliselt reastada? Või paigutada pildid visuaali järgi? Näiteks värvidele keskenduda? Siin on koht, kus lasta oma loovusel särada!
  Ja siis libista kaardid ülevalt servast taskutesse. Nii lihtne see ongi. Kaarte vahetada või ümber paigutada on täpselt sama lihtne. Tee seda täpselt nii tihti, kui soovid ja vajad. 

 

 

Kuidas visioonitahvlit kasutada?

Me soovitame tahvlit iga päev kasutada. Hea mõte on seda vaadata hommikul esimese asjana pärast ärkamist. Nii lood sa endale eelseisvaks päevaks kohe hea tuju ja kõrge motivatsioonitaseme.

Teine idee on panna see enda voodi lähedusse ja vaadata seda viimase asjana enne magama jäämist. Niiviisi aitab see sul päevast kokkuvõtet teha, tunda tänulikkust kõige eest, mis on hästi, ning valmistab su alateadvust ette, et see magamise ajal unistustega edasi tegeleks.

Kui sa tunned, et iga päev asjaga tegelemine on liig, siis proovi mõnda muud intervalli, näiteks iga nädal. Aga tee seda järjekindlalt ja ära oma tahvlit ära unusta.


Kui tihti peaks tahvlit uuendama?

Nii tihti, kui sa soovid ja vajad. Sa võid oma kaarte kasvõi iga nädal, kuu või poolaasta ümber tõsta. Millal iganes su unistused muutuvad. Kui miski ei tundu enam oluline, siis peaksid selle välja vahetama. Motivatsioonikaarte võid värskendada kasvõi igal hommikul - näiteks võtta endale uueks päevaks moto või mantra.


Mis saab saavutatud eesmärkidest?

Kas need peaks välja vahetama või tahvlil hoidma? Mõlemal variandil on omad eelised.

Kui hoida täitunud unistused-eesmärgid tahvlil nii kaua, kuni sa lood päris uue visioonitahvli, siis on selle eelis, et tunned neid uuesti ja uuesti nähes suuremat rahulolu ja tänulikkust. Siis ei unusta sa saavutatut nii kiiresti ära. Aga kui tunned, et just need kaardid hoiavad sind kuidagi tagasi, siis vaheta nad välja.
Me soovitame kindlasti teha oma tahvlist enne igat suuremat muutust foto. Sul on pärast väga hea meel tagasi vaadata ja oma progressi jälgida.


Kas ma saan visioonitahvlit ka kuidagi valesti teha?

Lühike vastus - ei. Kui sa oled endaga aus, usaldad oma kõhutunnet ja valid kaarte, mis tõesti tunduvad sulle õiged, siis oled sa ka õigel teel. Sa saad igal juhul parema ettekujutuse oma eesmärkidest ja unistustest ning korraliku motivatsioonisüsti nende suunas liikuma hakata.


Kas me saame garanteerida, et kõik, mis sa oma tahvlile paned, saab reaalsuseks?

Ilmselgelt mitte. Oleks meil vaid selline võim.

See, kas eesmärgid täituvad ja unistused saavad reaalsuseks, sõltub sinust endast, universumist ja veel miljonist pisidetailist. Aga kindlasti ei jaga me uskumust, et unistuste mitte täitumine on sinu süü, kuna sa ei uskunud piisavalt. Elu on sellest palju-palju keerulisem. Mida me usume on see, et selgus, fookus ja järjekindel töö suurendavad tõenäosust, et su unistused tõesti reaalsuseks saavad. Ja visioonitahvel on selleks parim tööriist.


Niisiis nüüd sa oled valmis oma visioonitahvli loomiseks. Ja meie oleme sama elevil kui sina! 🙂

Me oleme super-tänulikud kui sa jagad meiega oma mõtteid, tagasisidet või pilti oma tahvlist: @boldtuesday, #visionboardreimagined  või hello(at)boldtuesday.com.


Parimate soovidega,

Kairi & Markus

Bold Tuesday asutajad
Vision Board Reimagined loojad

What are you looking for?

Your cart